"Alparslan Türkeş Milliyetçi Türkiye ideolojisinden bir gün olsun vazgeçmedi"

MHP Eskişehir İl Başkanı İsmali Candemir, Türk Dünyasının Başbuğ'u Alparslan Türkeş'i doğumunun 104. yıl dönümünde büyük bir özlemle andığını ifade etti

ESKİŞEHİR (üçüncüsayfahaber) - Milliyetçi Pareket Partisi (MHP) Eskişehir İl Başkanı İsmail Candemir, "Başbuğumuz yaşadığı onurlu ömründe inandığı değerler ve dâvâsı uğruna Türk Dünyasına kalbî bağlılıktan, Milliyetçi Türkiye ideolojisinden bir gün olsun vazgeçmedi" dedi.

MHP'nin Kurucu Genel Başkanı Alparslan Türkeş'in doğumun 104. yılı nedeniyle açıklamalada bulunan  MHP Eskişehir İl Başkanı İsmali Candemir, Türk Dünyasının Başbuğ'u Alparslan Türkeş'i doğumunun 104. yıl dönümünde büyük bir özlemle andığını ifade ederek şöyle dedi:

"Sen bize evlatlarım derdin biz ise BAŞBUĞ ALPARSLAN TÜRKEŞ diye göğü yırtardık.. Özledik yıllarca daha özleriz.. 
1917 yılının Kasım ayının 25'inde ömrünü de, istikbâlini de Türkiye ve Türk Milletine adayacak olan bir lider dünyaya geldi. O kendini bekleyen tabutluklara, sürgünlere, işkencelere adeta hazır bir asker ve siyasetçi olarak doğmuş bir yürekti ve kendini inandığı mefkûre uğruna adamıştı. Başbuğumuz yaşadığı onurlu ömründe inandığı değerler ve dâvâsı uğruna Türk Dünyasına kalbî bağlılıktan, Milliyetçi Türkiye ideolojisinden bir gün olsun vazgeçmedi. Çünkü o, Türk Milletinin ve Milliyetçi-Ülkücü Hareketin bayraklaşan ismi olmuştu. Hilalin yıldıza duyduğa aşkın misali vazgeçilmez yeminlerin üzerine kurulu bir sevdaydı onunkisi..
Başbuğumuz Milliyetçi-Ülkücü Hareketin mihmandarı, Türk gençliğinin yolunu aydınlatan ve daima parlayan yıldızı olmuştur. O bizim sancakta dokuz tuğumuz, o bizim kavgamızın da, sevdamızın da sembolleşen bir ismi, o bizim sağ elimizi bozkurt yaparken ki duyduğumuz heyecanın ismi, o bizim cihana Türk'ün adını gürce haykırmamızın mimarı ve öncüsü olmuştur. 
Bizler senin mukaddes miras olarak bıraktığın Türk milliyetçiliğini ve Turan ülküsünü, yaşamak ve yaşatmak için fikir, iman ve Ülkü aşkı ile bu hayâli ve mirası hakim kılmak için çalışacağız.
Bizler senin 9 Işık Doktrinin yılmaz savunucusu ve uygulayıcısı olacağız. Hiçbirinden asla taviz vermeyeceğiz. Çizginden bir zerre sapmayacağız. 
Bizler dâvâmızın istikbâli için birlik ve beraberlik şuuruyla hareket edip, ülkenin menfaatlerini şahsi menfaatlerimizden üstün tutup ve gerekirse şahsi menfaatlerimizden feragat edip Türk milletinin mukadderatı, geleceği ve bekâsı için durmadan, yılmadan, yorulmadan çalışacağız. Bu memleket için yaptığımız her işte samimiyeti en önemli düstur edineceğiz. 
Kut'lu mefkûremizden taviz vermeden, mukaddesatımızın koruyucusu olup hayâl ettiğimiz medeniyet tasavvurumuzu gerçek kılmak için bu fikre yüreğimizle, fikrimizle, birlik ve beraberliğimizle kavuşacağız.
Dilâver Cebeci'nin mısralarında sana ithaf ettiği gibi ben de diyorum ki; "kahrolayım sevmedim Ülküden başkasını bir de seni çok seviyorum."
Türk Milliyetçiliği dâvâsının yılmaz ve yıkılmaz savunucusu, ömrünü Türk Milletinin onurlu geleceğine adayarak mücadele eden, her türlü zorluk ve baskıya karşı yılmadan, yıkılmadan ömrünün son demine kadar dâvâsına hizmet etmiş olan; büyük Türk Milliyetçisi, Milliyetçi Hareket Partisi'nin kurucu Genel Başkanı, Türk Dünyasının Başbuğ'u Alparslan Türkeş'i doğumunun 104. yıl dönümünde büyük bir özlemle anıyorum. Bedenler ölse bile bizim kalbimizde yaşamaya devam edeceksin. Çünkü fikirler, dâvâlar ölmez. Bâki kalan senin inandığın ve Türk Milletine bıraktığın kut'lu değerlerdir. Ve senin hayatının her deminde yaşadığın onurlu ve samimi Ülkücülüktür bize miras kalan.. 
Ruhun şâd, mekânın cennet olsun TÜRK'ÜN SON BAŞBUĞ'U.. "

 

25.11.2021 03:09:00 0