Dr. Özarslan tanıdığı Ülkücü Şehit Kemâl Fedai Coşkuner'i anlattı..

Bugün, İzmir'in Ülkü şehitlerinden Kemâl Fedai Coşkuner'in şehadetinin yıldönümü.

ANKARA - Bugün, İzmir'in Ülkü şehitlerinden Kemâl Fedai Coşkuner'in şehadetinin yıldönümü. Çıkardığı Fedai Dergisi ile bilinen Ege'nin yiğit ismini şehadetinin yıldönümünde Onu yakından tanıyan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Bahadır Bumin Özarslan'ın ifadeleri ile bir kere daha yad ediyoruz; ruhu şad mekanı Cennet olsun. 

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Bahadır Bumin Özarslan', Ülkücvü Şehidimiz ile Kemal Fedai Coşkuner'i şu ifadelerle anlattı:

"Bugün, İzmir'in Ülkü şehitlerinden Kemâl Fedai Coşkuner'in şehadetinin yıldönümüdür. Kemâl Bey ve çıkardığı Fedai Dergisi, ailemiz için ayrı bir değer taşır. Zira Kemâl Bey ile babam Birol Özarslan, 1980 öncesinde, İzmir Ülkü-Bir'de halef-selef başkanlık yapmışlardır. 

Babam Fedai dergisinin tashihini yapar, yazılar yazarmış. Ben de bu derginin yazıhanesinde büyüdüm sayılır. Zira şehit edilmeden önceki son 5 yıl, hemen her gün bir araya gelirlermiş. 2 yaşımdan itibaren yaklaşık 20 ay, ben de bu buluşmalara katılmışım.
Babam, Mudurnu'ya sürgün edildiği bir dönemde, Ecevit'e yönelik, "Eco'name" başlıklı bir taşlamayı da benim adıma, Mayıs 1979'da Fedai dergisi için yazmıştır. Resimdeki sayıda, bu şiir de bulunmaktadır.

MUDURNU VE MHP

Geçtiğimiz hafta Partimiz MHP'nin görevlendirmesi sebebiyle gittiğim Mudurnu'da, hafızamdan bunlar geçti ve Partili arkadaşlarımıza anlattım. Mudurnu Belediyesi'nin 2019 yerel seçimlerinde MHP'ye geçmiş olması ve benim de yönetici sıfatıyla gidişim ailem için ayrı bir mana kazanmış oldu.
Sürgüne gönderilen ve gönderildiği yerde sıkıntı yaşaması istenen Ülkücü bir öğretmenin oğlu, belediyesi MHP'ye geçen Mudurnu'ya MHP'nin yöneticisi olarak gidiyor.

MHP DUALI BİR PARTİ, DAVAMIZ DUALI BİR HAREKET

Bir kez daha anlıyoruz ki Cenab-ı Allah'ın büyüklüğünün sınırı yoktur ve partimiz MHP dualı bir parti, Davamız ise dualı bir harekettir. 
Bu vesileyle Kemâl Fedai Bey'i ve bütün Ülkücü şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Ruhları şad, mekânları Cennet olsun.
Tam da onların istediği gibi, "Büyüyoruz, daha da büyüyeceğiz. Kıyamete dek ayakta kalacağız."

GÜNDEM 3.12.2021 10:31:00 0

YAZARLAR