MHP'li Çölkesen: Çevre Yolu yapılmalı ve E-90 karayolu kent dışına çıkarılmalı

MHP Aksaray İl Başkanı Av Mustafa Çölkesen, E-90 Karayolu ve Çevre Yolu yapımı ile ilgili yaptığı açıklamada, E-90 karayolunun kent dışına çıkarılması çağrısında bulundu.

AKSARAY (üçüncüsayfahabeir) - Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Aksaray İl Başkanı Av Mustafa Çölkesen,  E-90 Karayolu ve Çevre Yolu yapımı ile ilgili yaptığı açıklamada, E-90 karayolunun kent dışına çıkarılması çağrısında bulundu.

MHP Aksaray İl Başkanı Av.Mustafa Çölkesen yaptığı yazılı açıklamada şöyle dedi:
"Yıllardır Aksaray'ın kanayan yarası olan ve şehrin ortasından geçen, bazı mahalleler ile şehir merkezini birbirinden ayıran E-90 karayolu en kısa zamanda şehrin dışına alınmalıdır.
Çünkü yoğun trafiğin olduğu ve "uluslararası yol vasfında olan" ancak ne yazık ki mahalleler arasında kalan bu yoldan karşıya geçmek isteyen insanlarımız kazalara maruz kalmaktadır. 
Son olarak dün bu yoldan karşıya geçmek isteyen bir vatandaşımız daha kaza sonucu vefat etmiştir. Bu durum hepimizi çok üzmüştür. Kendisine Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyoruz.
Çevre il ve hatta ilçelerde dahi çevreyolu olduğunu düşünürsek, şehir merkezinden böyle uluslararası bir yolun geçmesi Aksaray'ımıza yakışmıyor. İlimize acilen çevreyolu yapılmalı ve bu uluslararası  E-90 karayolu şehrin dışına alınmalıdır."

 

AKSARAY 3.12.2021 01:02:00 0

YAZARLAR