MHP'li Erkan Akçay: Güçlü bir gelecek eğitimle inşa edilebilir

MHP Grup Başkanvekili, Manisa Milletvekili Erkan Akçay, güçlü bir geleceğin eğitimle inşa edilebileceğine dikkati çekti.

ANKARA - Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Grup Başkanvekili, Manisa Milletvekili Erkan Akçay, güçlü bir geleceğin eğitimle inşa edilebileceğine dikkati çekti.

TBMM Genel Kurulu'nda konuşan MHP Grup Başkanvekili Akçay, ssyal, kültürel, ekonomik alanda sürdürülebilir bir gelişmenin sağlam bir eğitim sistemiyle gerçekleşeceğini ifade etti.

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, konuşmasında şunları kaydetti:

"Eğitimin en temel yapı taşıysa öğretmenlerimizdir. Öğretmen, gelecek nesillerimizin mimarıdır. Öğretmen, cehaletin kara duvarını yıkan ışıktır. Milli ve manevi kıymetleri aşılayan öğretmenlerimizdir.

Öğretmenlerimizin ülkemiz için önemi, başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 'Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir' sözlerinde gizlidir. Milli şuur ve milli düşünce, öğretmenlerin eliyle yaşatılmaya devam edecektir. Bu sebeple öğretmenlerimiz her şeyin en iyisine layıktır. Atanamayan öğretmenler sorunu, kökten halledilmesi gereken bir mesele olarak karşımızdadır.

MHP olarak öğretmenlerimizin özlük haklarının iyileştirilmesi, maddi ve manevi beklentilerinin en üst seviyede temini amacıyla her çabayı göstereceğiz."

SİYASET 25.11.2021 02:01:00 0