MHP'li Kılavuz: Öğretmenler arasında kadrolu, sözleşmeli ve ücretli ayrımları kaldırılmalı

MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz, “kadrolu", "sözleşmeli" ve "ücretli" ayrımlarının kaldırılmasını ve atama bekleyen tüm öğretmenlerimizin atanmasını istedi.

ANKARA (üçüncüsayfahaber) - Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz, “kadrolu", "sözleşmeli" ve "ücretli" ayrımlarının kaldırılmasını ve atama bekleyen tüm öğretmenlerimizin atanmasını istedi.

24 Kasım Öğretmenler Günü vesilesiyle MHP’li Kılavuz TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, özetle şunları söyledi: 

“Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere; kendisi de bir eğitimci olan, "Türklük" şuuruyla vatan, millet sevdalısı nice nesillerin yetişmesini sağlayan bilge liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Bey'in; Gazi Atatürk'ün "Yeni nesiller sizlerin eseri olacaktır." sözü doğrultusunda, kutsal bir mesleği icra eden öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü'nü kutluyorum. 
Öğretmenlik hayalleri ahirete kalan ülkücü şehit öğretmenlerimiz, Fırat Yılmaz Çakıroğlu kardeşim, Şenay Aybüke Yalçın ve Necmettin Yılmaz başta olmak üzere, alçak teröristler tarafından kahpece şehit edilen tüm öğretmenlerimizi rahmetle, minnetle anıyor, aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyorum. 
Son olarak, "kadrolu", "sözleşmeli" ve "ücretli" ayrımları kaldırılmalı; atama bekleyen tüm öğretmenlerimiz atanmalıdır.”

GÜNDEM 24.11.2021 18:45:00 0