"Öğretmenlerimiz, kutlu bir görevin yılmaz temsilcileri"

MHP Aksaray İl Başkanı Av. Mustafa Çölkesen, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

AKSARAY (üçüncüsayfahaber) - Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Aksaray İl Başkanı Av. Mustafa Çölkesen, öğretmenlerimizin, geleceğimizin teminatı çocuklarımızı, milli ve manevi değerlerimizi özümseyerek yetiştiren kutlu bir görevin yılmaz temsilcileri olduğunu bildirdi.

24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bir mesaj yayınlayan MHP Aksaray İl Başkanı Av. Mustafa Çölkesen, şöyle dedi: 

"Öğretmenlik, gücünü sevgiden alan, dünyanın en kutsal ve en saygın mesleğidir. Bulunduğu her ortamda mum misali kendi yanarak etrafını aydınlatan öğretmenlerimiz, geleceğimizin teminatı çocuklarımızı, milli ve manevi değerlerimizi özümseyerek yetiştiren, kutlu görevin yılmaz temsilcileridir.
Öğretmenlerimizden beklentimiz, çocuklarımıza ve gençlerimize, düşünmeyi, düşünerek bilgi üretmeyi, araştırmayı, sorgulamayı, akılcılığı ve bilimselliği öğretmeleri, onları eleştirel düşünce sistemine sahip, kişilikli, kendine güvenen, ülkesini ve milletini seven, bireyler olarak yetiştirmeleridir.
Bu duygularla Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi rahmet ve saygı ile anıyor, emekli olan ve görevinin başında bulunan değerli öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü kutluyor, her birine sağlık ve mutluluklar diliyorum."

GÜNDEM 23.11.2021 22:54:00 0