Ülkü Ocakları, Öğretmenler Gününde Zillet'in maskelerini düşürdü

24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle sahte mesajları birbirini izleyen Zillet İttifakının ortaklarının maskelerini Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı düşürdü.

ANKARA (üçüncüsayfahaber) - 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle sahte mesajları birbirini izleyen Zillet İttifakının ortaklarının maskelerini Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı düşürdü. Tüm öğretmenlerimiz için çok anlamlı olan bu günde Ülkü Ocakları hazırladığı vido ile bir kez daha Zillet ortaklarının HDPKK sevdasını hatırlattı. 

Başta CHP olmak üzere İP ve SP liderlerinin terör örgütü PKK'nın siyasi kanadı HDP ile ittifaklarını ve terörist Selehattin Demirtaş'ın serbest bırakılması yolundaki sözlerini ifşa eden Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı'nın  hazırladığı videodaki sözler şöyle:

"Bugün 24 Kasım Öğretmenler Günü,

Terörist Demirtaş'ın tutukluluğunu adalet ve demokrasi yokluğuna bağlayanlar, hapisten çıkmasını istedikleri terörisktin bağlı olduğu partinin ve sözde dağ kadrosunun ellerinde; öğretmenlerimizin kanlarının olduklarını bilmiyorlar mı?

* Şehit Öğretmen Neşe Alten: 30 Eylül 1993'te göreve başladığı Diyarbakır'da 25 gün sonra hain pkk saldırısı sonucu hayatını kaybetti.

* Şehit Öğretmen Necmettin Yılmaz: 23 yaşındaydı. Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde öğretmenlik yapıyordu. 16 Haziran 2017'de memeleketine giderken pkk'lı teröristler tarafından aracı kurşunlandı ve yakıldı.

* Şehit Öğretmen Şenay Aybüke Yalçın: 22 yaşındaydı, henüz 7 aylık öğretmendi. Batman Kozluk'ta 9 Haziran 2017'de karne dağıtımından sonra memleketine dönerken pkk'lı teröristler tarafından şehit edildi. 

* Ülkücü Şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu: Henüz 24 yaşındaydı. Ege Üniversitesi'nde 20 Şubat 2015'te öğrenci kılıklı teröristler tarafından bıçaklanharak şehit edildi. Mezun olsaydı öğretmen olacaktı.

Vatanını, devletini ve milletini seven tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlu olsun. 

YILDIRIM'IN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

Bu arada Ülkü Ocakları Eğitim ve Klütür Vakfı Genel Başkanı Ahmet Yiğit yıldırım, sosyal medyadan yayınladığı 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajında şöyle dedi:

"Öğretmenlerimiz bilgileriyle geleceğe meşale yakan, bir milletin ufkunu aydınlatan mücevherlerdir. 

Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü kutluyor, şehadete eren öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum."

 

GÜNDEM 24.11.2021 16:39:00 0