Ramazan ÇAMLIOĞLU / DAVA


Bir sosyal demokrat masalıdır...

Yıl 2023 seçimleri... CHP HDP İP kazanırsa ne olacak? Bir sosyal demokrat masalıdır...


Yıl 2023 seçimleri...
CHP HDP İP kazanırsa ne olacak?
Bir sosyal demokrat masalıdır...

***

ABD Başkanı Biden, Doğu Akdeniz'de bulunan trilyonlarca dolar değerinde olan petrol doğalgaz yatakları yüzünden muhalefete destek vermek zorundayız demişti, Doğruymuş..

Biden seçimi kazanınca ilk tebrik eden malum Kemal Kılıçdaroğlu oldu. Doğu Akdeniz'de şirinlik yaptı aman TL'ye saldırmıyorlar enflasyon sıfırlarda..

İyi ki Doğu Akdeniz'den çıktık yahu. Adamlar habire bizi ekonomi ile tehdit ediyordu..

Ama ekonomik saldırılar olmuyor dolar karşısında TL çok değerli hepimiz en azından üç beş yıl daha rahat tenceremiz kaynayacak..

Bence de... Bana ne evlatlarımızın yaşayacağı sıkıntı, ben yaşamıyorum ya..

Ekonomi çok güzel dolar karşısında TL çok güçlü ama ne var ki yabancı sermaye dolar karşısında daha ucuz olan başka ülkelere gidiyor.. Çin zamanında boşuna doları yukseltmişti amaan bize ne benim tencerem kaynıyor! Ekonomi üzerine kimse bize saldirmiyor.. Evim var, arabam var! Ooo çocukların ilerideki sıkıntısiından bana ne..

Doğu Akdeniz'den çekilince zaten savunmaya da fazla para harcamıyoruz oh ne güzel..

S 400'leri sattık; yeni yeni daha güzel heykeller yaptık memleketin her yerine.

Zaten Mustafa Kemal Atatürk demiyor muydu gelişmiş ülkeler seviyesine çıkmak en büyük hedef.

Atattürk'ü yanlış anlayıp onun çizgisinden çıkanlar için heykeller bu iş için çok güzel bir yöntem onlara göre.

Her yerde sanatçılar konser veriyor! Dolar düşmüş, sinema tiyatro hırla gidiyor. Zeki çocuklarımız bu ülke için değil başka ülkelere eğitime gidecek; ne gurur verici! Evladımız Amerika'da ikamet ediyor, oranın tanınmış bilim insanı olmuş. Keşke bize de bir yatırım yapsaydı... Olsun yaaa dolar düştü ekonomi çok güzel..

Artık HDP'den bir bakanımız da var.. Son altı yıl içersinde alınan memurlar ve işçiler AKP MHP'li diye damgalandı.. Olsun yerine KHK'dan ihraç edilmiş insanları yerine koyduk. Mağduruz diyorlar ne bilim anacığım doğruymuş demek ki.

Sınavlarda iyi not almak için cemaatler dersane açtı! Çocuğu oraya yollayıp iki himmet ödeyip sınav sorularını aldık mı tıp fakültesi, polislik, askeriye çocuk oyuncağı.

Enayi ders çalışsın dursun diye gülen bir kitlemiz var..

Artik Suriye'den çıktık. Hatay gibi aslında ülke toprağına katabileceğimiz bir toprağımız yok. Arada Ankara'da ve İstanbul'da bombalar patlamasaydı iyi olacaktı. ne güzel eskiden orada patlıyordu...

Amaan olsun Suriyeliler gitti ya..

Fabrikalarda çalışacak insan gücü pek bulunmasada olur biz Almanya mıyız ki yabancı ülkeden işçi alalım. Bir kaç sanayi bölgesi kapanmış bana ne.. Zaten dolar TL karşısında çok değerli, bunun için yabancılar bizden bir şeyde almıyorlar.. 

Araç ÖTV vergileri düştü, Gürcistan gibi ooo çok güzel oldu.. Ama çalışacak yerde pek kalmadı gibi degil mi? Aman olsun, TL'nin itibarı yerinde ya boşver benim cebimde olmasa da olur...
Sihaları yapan Bayraktar'ı soba fabrikatörü yapmak güzel fikir oldu! Nasılsa Zonguldak'taki yeni bulunan gazı Pensilvanya'dan birisi geldi o aldı.. Allah korkusu varmış adamda yalan da demez hani.. Ama doğalgazı yabancı ülkelere satmasalardı iyiydi!

Neyse Bayraktarların sobaları daha güzel oluyor; hele bir de kestane pişirmesi.. Aman iyi oldu bize ne ya sihadan mihadan..

HDPKK yüzünden yine terör hortladı.. Adamlar Kürdistan istiyormuş. Amaan benim tencerem bana ne verirlerse versinler, bizde oralara pasaportla gideriz!

İstanbul'daki PKK'lılar gitseydi iyi olurdu ya olsun TL'nin değeri çok iyi! Bende yok ama itibarı var o yetiyor.

Dedem anlatırdı eskiden para kıymetliydi bizde yoktu ama öyleydi derdi..

Çok şeyler alınırmış o zamanlar.. Bir bulsak bende alacağım ya.

Yunanistan kara sularını 12 mile çıkartmasaydı pek güzel olacaktı! Balığa çıkamıyor millet Ege'de... Olsun iyi ki CHP kazandı.. Bu Soros denen adam iyi biriymiş aslında bu Osman Kavala da melekmiş ya! 

Çocuklara yardım ediyor, arada hükümete kızınca bir ucu ateşli şişeler vermeseydi iyiydi.

Demirtaş her yere Aponun heykelini dikti demek ki bu Apo iyi bir adam mıydı yoksa..

Meral abla sürekli Demirtaş ile kahvaltı yapıyor, hayırlı bir iş için galiba! Amaan olsun dolar düştü... Benim cebimde yok ama bak yan komşunun oğlan son model arabaya biniyor; bizi de arada hastaneye götürüyor..

Geçmişte ambulans uçaklar vardı helikopterler vardı, babamın hastalığı için geçmişte bedava olan bu hizmetler şimdi de  olsaydı ne güzel olurdu.. Ah birde kanser ilaçları yine bedava olur mu ki?

Her yere heykel diktiler oh ne güzel.. Teknoloji dedikleri şey bu olsa gerek..

Akşama bey dini sohbetten gelecek, bu ülkücüler ne kötü insanlarmış ya beka beka diyorlar ne güzel işte bir sürü dostları ile iktidar oldular...

Bugün çok güldüm yan komşunun oğlu Hasan ile üst mahallede yaşayan Yaşar Amcanın oğlu Tahsin bu gece dünya evine girdiler. Sevinsem mi üzülsem mi bilemedim.

Bu İstanbul sözleşmesi denen şey de pek bir komikmiy yahu..

Sigara, içki de pek bir ucuzladı artık. Ben bulaştım keşke çocuğumda bulaşmasaydı iyiydi.. Verdiğim üç kuruş ile hem içki hem sigara alıyor dünya umurunda değil.

Amaaan boş verin ya TL dolar karşısında değerlendi..YAZARLAR