Şükrü ALNIAÇIK


Alparslan Türkeş

Türkeş adını yaşatmak borcumuz ve şiarımızdır, ancak önceliğimiz davadır ve davanın CHP ocaklarında, sponsor kucaklarında, ihanet bucaklarında yaşatılamayacağına olan inancımız tamdır. 


Alparslan Türkeş, 
bir filozof, mürşit ya da münzevi bir mütefekkir değildir. Bir siyasi lider, bir Ülkücü "başbuğ" bir teşkilat adamıdır. 

"Nâmım yürüsün, şanım büyüsün de ileride hatırlanayım, Bozkurtlarım, arada bir toplanıp da beni ansın" diye yola çıkmamıştır. 

Bu memleketin asil ve namuslu evlatlarından 3600 nefer, mübarek kanlarını geride bir hatıra bırakmak için akıtmamıştır. 

Eğer ortada kutlu bir dava yoksa, teşkilat yoksa, ocak yoksa sadece memlekete hizmet etmiş emekli bir albay ve gururlu ailesi varsa Alparslan Türkeş'in anılması gereken yer Cebeci askeri mezarlığıdır. 

Oysa ortada kutlu bir dava vardır. Ve bu dava fedakar insanlar eliyle yönetilen kurumların omuzlarındadır.

Milliyetçi Hareket Partisi ve Ülkü Ocakları, dün olduğu gibi bugün de bu kutlu davanın resmi emini ve sancaktarlarıdır. 

Hiç kimsenin hayatını bir davaya vakfetmiş Ülkücülere "babasının uşağı" muamelesi yapmaya hakkı yoktur.

Hareketin ayağına dolaşan, düşmanına yaranan, babasının adını sermaye edinerek bir o yana bir bu yana dolanan itibar azgınlarının bizim gözümüzde fetrete çanak tutan düzmece Mustafa olayından farkı yoktur.  

Kıt aklıyla kadim fitnebazların ajan masallarına inanarak Hareketin Lideri Devlet Bahçeli'ye dil uzatmaya, hakaret etmeye yeltenen Ahmet Kutalmış'ı soy adına ve babasının hatırasına layık olmaya davet ediyor, külhanbeyi ağzıyla yiğitlik arasındaki farkı idrâke davet ediyorum. 

Türkeş adını yaşatmak borcumuz ve şiarımızdır, ancak önceliğimiz davadır ve davanın CHP ocaklarında, sponsor kucaklarında, ihanet bucaklarında yaşatılamayacağına olan inancımız tamdır. 

46 yıl önce olduğu gibi bugün de siyasi otağımız MHP, doktrin kışlamız Ülkü Ocakları'dır. 

Kutlu davamız ve onun temsil kurumları karşısında şahsiyat teferruattır. 

Saygıyla..

*** 

KUTALMIŞ'A...

Çözüm sürecinin, FETÖ'lü, Soros'lu, âkil adamlı, Kopenhag kriterli, ılımlı, bökli püsürlü AKP'sinden sırf Milliyetçi Harekete seçim hasarı vermek için ayrılan taktik kontenjanından 2011'de vekil seçilip de...

15 Temmuz sonrasının AK Partisine "yerli - milli" Kızılelma-Turan yolunda kuvvet ve istikamet veren bir MHP'ye, Alparslan Türkeş adına, CHP kanallarıyla savaş açmak nasıl bir kindarlıktır?..

Millet ittifakında yer alan eski MHP'lilerin gördüğü itibar, MHP'ye verdiği zarar kadardır. 

Evet hepsi bu kadardır.YAZARLAR