Bulduk ÖZDEMİR


İnanıyoruz, başaracağız!

Karanlığa göz kırpanlar, ıslık çalanlar kendi hafızalarının sorununu başka insanlarınkiyle karıştırmasınlar.


Karanlığa göz kırpanlar, ıslık çalanlar kendi hafızalarının sorununu başka insanlarınkiyle karıştırmasınlar.

Zamanın şartları gereği pozisyon alanların dün ne yaptıklarını, kimlerle içli dışlı olduklarını bugün ilişki referansı ile bir şeyler yapmaya çalıştıklarını gayet iyi biliyoruz.

Ahlak fakiri, samimiyetsiz kişilerle hiç işimiz olmadı, olmayacaktır.

MHP Genel Başkanı ve Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’yi eleştirenler, AKP’nin geçmiş politikaları üzerinden MHP’ye vuranlar, Türkiye ve Türk Milleti düşmanlarını sevindirdiklerini unutmasınlar.

Devletimiz her on yılda bir ekonomik kriz ile karşı karşıya kaldı.

Artık bu duruma dur demenin, son vermenin zamanı geldi.

Nasıl ki 57.hükümet zamanında bankalar krizi BDDK’nın(Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu) kurulmasıyla çözüme kavuşmuş ise.

Nasıl ki, yıllarca kanayan bir yara haline dönüşmüş SGK’nın yapısal sorunları(SSK, BAĞ-KUR ve Emekli sandığında emeklilik yaşı, prim ödeme süresi, emekli aylığı hesaplama esasları gibi temel hususlarda düzenleme yapılmıştır) çözülerek sorun olmaktan sürekli sübvanse edilen kuruluş olmaktan çıkarılmış ise.

Nasıl ki, enerji piyasasının düzenlenmesi amacıyla Elektrik Piyasası Kanunu ve Doğal Gaz Piyasası Kanunu çıkarılmış, Enerji Piyasası Kurumu kurulmuş ise.

Bugünde milli ve yerli üreten bir ekonomi modeli için çalışmalar devam ediyor. Alınan ve alınacak kararlar canımızı acıtıyor, hayatımızı ve yaşam kalitemizi ekonomik anlamda çok zorlaştırıyor.

Kalpten inanıyoruz ki bu çalışmalar hasbidir, doğrudur ve çektiğimiz acılar ve ödediğimiz bedellere değecektir.

Yeter ki; Umudumuzu yitirmeyelim, ülkülerimizden vazgeçmeyelim.

Üreten, ürettikçe bağımsızlaşan ve güçlenen Türkiye, hem ülkemizin hem de gönül coğrafyamızın makûs talihini değiştirecektir.

Ülkemizin siyasi ve ekonomik anlamda bugünlerde gerçekleştirdiği makas değişikliği yüzünden elbette bizleri rahat bırakmayacaklar, her yolu deneyecekler.

Türkiye’yi bölüp, parçalamayı; 100 yıl önce Sevr ile beceremediler, PKK ve FETO ile beceremediler, kur ve ekonomik operasyonlar ile beceremeyecekler.

21.Yüzyıl Türk Milletinin yılı olacaktır.

İnanıyoruz, sabır ve gayret gösteriyoruz, başaracağız.YAZARLAR