Mehmet Ali GÜNAYDIN / KÖKBÖRÜ


Türk Lidersiz kalmaz!

Tarih şahittir ki en şan şöhret sahibi liderler bizden çıkmıştır. Tarih tanıklık etmiştir ki en büyük başarılara bizim liderlerimiz imza atmıştır.


Başbuğ Alparslan Türkeş’in de dediği gibi en büyük özelliği teşkilatçılığı olan aziz milletimiz bu teşkilatçılığının bir yansıması olarak tarihin her dönemde çök önemli liderler çıkarabilmeyi başarabilmiştir. Necip milletimiz kendi bağrından çıkardığı liderlerin etrafında kenetlenerek, O liderlerin öncülüğünde iyi ve kötü günde dünyaya teşkilatçılığın en güzel örneklerini sunmuştur.

Teşkilatçı yapıların ayrılmaz bir parçası olan liderlik makamı kadim Türk tarihinde hiç boş kalmamıştır. Dağıldı, tükendi, bitti, yol oldu denilen yerler de bile Türk Milletinin Bozkurt ruhlu yiğitlerinden biri meydana çıkıp kutsal sancağı omuzlayarak milletimizi felaketin eşiğinden geri döndürmüştür.

Türk aile yapısında aileye liderlik yapan aile büyüklerimiz vardır. Köyümüzde, obamızda yaşayanlara liderlik eden ak saçlılarımız, ak sakallılarımız vardır. Liderlik rölünde boylarımızda beylerimiz, budunumuzda kağanlarımız, hakanlarımız, sultanlarımız, hükümdarlarımız vardır.

Tarih şahittir ki en şan şöhret sahibi liderler bizden çıkmıştır. Tarih tanıklık etmiştir ki en büyük başarılara bizim liderlerimiz imza atmıştır. Tarihin sayfalarında görülmektedir ki bizim liderlerimiz dünya tarihinde silinmez izler bırakmışlardır. Tarihi notlardan açıkça anlaşılmaktadır ki bizim liderlerimiz liderliğin kitabını yazmışlardır. Tarih göstermiştir ki Türk lidersiz kalmamıştır.

Tanrı’ya şükürler olsun ki, Oğuz Atamdan bu yana övgüyle yad edeceğimiz, gururla anacağımız, başarılarıyla övünç duyacağımız, yol ve yöntemlerini örnek alacağımız, fikirlerine sahip çıkacağımız, hedeflerini hedef belleyeceğimiz, azimlerinden besleneceğimiz, dünyaya hükmetme ideallerini benimsediğimiz, ülkülerini içselleştirdiğimiz, at koşturdukları her coğrafyaya ayak basmak istediğimiz, hayata geçiremediklerini tamamlama arzusu taşıdığımız çokça liderimiz var.

Türk’ün bayramı olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramınızı en kalbi duygularla kutlar, büyük bir liderlik örneği göstererek Türk Milletini kurtuluşa erdiren Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve geçmişten günümüze aziz milletimize liderlik eden Ulu Atalarımızı saygı ve minnetle anıyorum. Ruhları şad olsun…YAZARLAR